Dobra, żarty się skończyły… 2 dni do festiwalu, więc trzeba zacząć intensywniej myśleć. Mam kilka stoisk, na które ostrze sobie zęby, dlatego postanowiłem, że się z Wami podzielę swoim planowanym tourne po WLW. Dodam, że to plan czysto teoretyczny 😊

„Legia” jest dobrze skomunikowana, więc z dotarciem nie powinno być problemu. Tam już tylko odszukać VIP’owską część stadionu i jesteśmy na miejscu. Szczerze, to nie mogę się doczekać widoku na płytę z kieliszkiem whisky w ręku.  

Na pierwszy ogień najprawdopodobniej pójdzie stoisko Spirits Depot i spróbowanie czegoś z destylarni The Lakes. Bardzo dużo się o niej ostatnio mówi i to głównie w superlatywach. Dalej Carville Investments, a tam z pewnością blended malty Mossburn i być może coś nowego od Torabhaig. Malty z wyspy Skye już mogą się mianować 5yo! Ale ten czas leci, dopiero co otwierali tę destylarnię…

Nieopodal będzie Milleside Distillery. To nasi, którzy pracują nad uruchomieniem destylarni w Debrznie. Whisky Milleside rzecz jasna jeszcze nie ma, ale będą selekcje, które maja powodzenie i dosyć szybko się rozchodzą. Trochę Japoni znajdziemy na stoisku BBC Wine & Spirits (do spróbowania będą malty Kurayoshi i grain/blended – Tottori) w The Last Port powinna stać także Chichibu. Kolejne cztery stoiska na pewno warto odwiedzić, mowa tu o Lindores Abbey, Nc’nean, Waterford i Isle of Raasay. Spokojnie możemy liczyć na informacje z pierwszej ręki prosto z destylarni, a także jest duża szansa na napicie się czegoś nieoficjalnego. Do stoiska Holyrood Distillery mam specjalny sentyment. Urzekli ostatnio swoimi rocznymi wypustami, więc ciekawi mnie, co tym razem przygotowali.

Później Diageo… już widzę tę mnogość butelek… DSR’y, Flora i Fauna… warto podejść co najmniej 2 razy 😊Kavalan – jak przyjdzie ochota na dobrą whisky po Porto, to Solista już w ciemno polecam. Jeśli chodzi o niezależnych, to wystarczy wymienić takich graczy jak Adelphi, A.D. Rattray, Morrison, Berry Bros & Rudd, James Eadie… będzie mega ciekawie i ośmielę się stwierdzić, że spokojnie można będzie tutaj spędzić pół festiwalu 😉

Z naszego podwórka trzeba wspomnieć o strefie High Proof przygotowanej przez Bestofwhisky.pl (znajdziecie ją na 3 piętrze!). Wg. zapewniem adminów, będą się tam działy i lały rzeczy niezwykłe. Na pewno warto zajrzeć na Stację Dram, czyli stoisko organizatora i nadrobić to, czego się nie próbowało w ciągu roku chociażby z serii Chapter. Zbić piątki więcej niż wypada z ekipą TTOW i Lożą Dżentelmenów, a także odwiedzić innych polskich wystawców i spróbować jakiejś rzemieślniczej okowity.

O Masterclassach nie będę się rozpisywał, bo tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre z nich wciąż jeszcze dostępne na stronie organizatora, więc temat cały czas do klepnięcia dla niezdecydowanych.

Podsumowując będzie się działo i nie sposób tutaj wszystkiego wymienić. Pamiętajcie o piciu wody, robieniu przerw i konkretnym posiłku przed lub w trakcie imprezy. Polecam dania łagodne bez cebuli i czosnku 😊. Jeśli stwierdzicie, że to nie miejsce i czas na delektowanie się jakąś konkretną pozycją, śmiało pakujcie sampla na wynos we własną buteleczkę, to nie obciach!    

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.